Jak na životní investici s jistotou

10.9.2018
Václav Lukeš

Pořízení nemovitosti je nelehké rozhodnutí. Ať pořizujete dům či byt, je potřeba zvážit mnoho aspektů. Na prohlídce může vypadat dokonale, ovšem realita nemusí být vždy viditelná na první pohled. Že se prodejce snaží prodat za nejvyšší možnou cenu, je běžné, ale o některých skrytých vadách nemusí vědět ani současný majitel. Jak se tedy zachovat, abyste snížili riziko špatného rozhodnutí?

Proč využít inspekci nemovitosti

Právě v této situaci je vhodné využít služeb inspektora nemovitostí. Pracuje objektivně, bez zbytečných emocí, jeho úkolem je prověřit detailně nemovitost, do níž chcete investovat životní úspory.  Obecně řečeno, inspekce nemovitostí je podrobná vizuální prohlídka aktuálního technického stavu nemovitosti od střechy až po základy. Inspekce se zaměřuje na veškeré problémové detaily, které snižují kvalitu aktuálního stavu nemovitosti.

Standardní inspekce nemovitosti zkoumá aktuální stav základů a nosných konstrukcí, dělících příček, vnitřních rozvodů instalací, zařizovacích předmětů, povrchů stěn, podlah, stropů, vnitřních dveří, výplní otvorů, požární bezpečnosti, hygienických podmínek, garáže, kůlny, sklepu, společných prostor, střechy, fasády, tepelných izolací, hydroizolací apod.

Životní investice by měla mít reálnou kvalitu. Nikdo přeci nechce po nastěhování řešit problémy s nekvalitními materiály, skrytými vadami a nedodělky. Šálek dobré kávy nebo sklenka vína s rodinou je určitě lepší způsob využití volného času, než jej trávit dohady s makléřem či developerem při vyřizování reklamací.

Další podobné články na toto téma

Jak si ušetřit nervy i finance díky prevenci – 4. ročně

Jak si ušetřit nervy i finance díky prevenci – 4. ročně

bezpečnost
inspekce
oprava

Přesto, že máte nemovitost v osobním vlastnictví, zanedbáním údržby můžete způsobit potíže i sousedům (nebydlíte-li zrovna na samotě). Proto na pravidelnost údržby pamatují i naše zákony. Nedodržíte-li pokyny, v případě jakékoliv nehody, kterou by pojišťovna běžně proplatila, budete mít o komplikace postaráno. Komín Nechte vyčistit komín. Hasicí přístroj Ověřte domácí hasicí přístroj. Detektor kouře Vyměňte baterie detektoru...

5.11.2018
Václav Lukeš
Přečíst celý článek
Skutečný příběh inspekce nemovitosti 3: Rodinný dům v Českých Budějovicích

Skutečný příběh inspekce nemovitosti 3: Rodinný dům v Českých Budějovicích

inspekce
nedostatky
skryté vady
trhliny
údržba
vlhkost

Příběhy skutečných domů, bytů nebo pozemků a hlavně příběhy skutečných lidí, ať již kupců, prodejců nebo vlastníků těchto nemovitostí, jsou důkazem toho, že investice do kvalitní inspekce nemovitosti se vám vyplatí! V příspěvku naleznete skutečný příběh z inspekce nemovitosti. Inspekce byla provedena v srpnu tohoto roku na malém rodinném domku z 60. let minulé století....

15.10.2018
Václav Lukeš
Přečíst celý článek